Челси все по-близо до титлата, Сити се издъни

В 79-ата минута Гари Кейхил реализира второто попадение с удар отблизо, след като Стекеленбург спаси шут от фаул на Еден Азар. Снимка: Getty

С голове след почивката Челси победи с 3:0 като гост срещу Евертън в среща от 35-ия кръг на английското първенство.

Лондончани са съвсем близо до спечелването на нова титла в Англия, като вече имат 7 точки аванс пред намиращия се на втора позиция Тотнъм.

Столичният отбор беше по-добър на терена на "Гудисън Парк", но не успя да вземе аванс още през първата част. Логичното се случи в 66-ата минута, когато Педро Родригес даде аванс за Челси с шут от дистанция, попаднал в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Мартен Стекеленбург.

Четири минути преди края на редовното време резервата Уилиан на празна врата оформи класическия успех за лондончани след асистенция на Сеск Фабрегас.

Челси има актив от 81 точки на първо място, докато Евертън е на седма позиция с 58 точки.

В друга среща от кръга Манчестър Сити завърши наравно 2:2 като гост с аутсайдера Мидълзбро. Домакините повеждаха на два пъти в резултата, но "небесносините" спечелиха точката.

Алваро Негредо даде аванс за Мидълзбро след бърз пробив и подаване на Джордж Френд в 38-ата минута.

В 69-ата минута Серхио Агуеро изравни след изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Мартен де Рон срещу Лерой Сане.

Домакините отново поведоха с гол аванс след точен удар на Калъм Чембърс в 77-ата минута.

Осем минути след това Габриел Жезус фиксира крайното 2:2 с удар с глава, а този път последното подаване беше на Агуеро.

Манчестър Сити е на четвърто място в класирането с актив от 66 точки, докато Мидълзбро е на предпоследната 19-а позиция с 28 точки.