Торино изненада Лацио в нервен сблъсък на "Олимпико"

Имобиле бе изгонен в края на първото полувреме.

Торино победи си тръгна с трите точки от Рим след 3:1 над Лацио в срещата между двата тима от 16-ия кръг в Серия "А", играна на "Олимпико".

Двубоят бе изпълнен с доста нервни моменти, а за развоя му голямо влияние оказа червеният картон на Чиро Имобиле в края на първото полувреме.

Още в 4-та минута Андреа Белоти удари греда, а след това сериозен пропуск за гостите направи и Кристиан Молинаро в 24-та минута. Най-спорният момент дойде в 44-та, когато съдията не отсъди дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Яго Фалке.

Това разгорещи страстите на терена и Чиро Имобиле отговори на провокация на Николас Бурдисо като го удари с глава в лицето. Реферът Пиеро Джакомели реши да изгледа повторение на ситуацията и докато домакините чакаха да получат дузпа, арбитърът реши друго и извади директен червен картон на Имобиле.

С човек по-малко за Лацио стана доста трудно да удържа натиска на Торино през второто полувреме. В 54-та минута гостите стигнаха до откриване на резултата. Алекс Беренгер напредна отляво и опита пас, който не се получи. топката обаче се върна в испанеца, който този път реши да стреля и успя да отбележи за 0:1.

Десет минути по-късно се стигна и до втори гол във вратата на Томас Стракоша. Томас Ринкон открадна една топка в средата на терена, напредна и с красив удар не остави шансове на вратаря.

Лацио успя да върне интригата в 69-та минута, когато Луис Алберто с индивидуален пробив нахлу в наказателното поле и технично прехвърли вратаря за 1:2.

Радостта на домакините обаче бе кратка и в 73-та минута Торино стигна до трети гол. Едера получи пред наказателното поле и със силен удар по земя оформи крайното 1:3.