Никой не е доволен, но Пеп е горд: 5 извода след Сити - Ливърпул | sportcafe.bg

Никой не е доволен, но Пеп е горд: 5 извода след Сити - Ливърпул

20.03.2017, 09:26 (обновена 22.03.2017, 08:24)

1 от 6 снимки Назад Напред

1

5 извода след равенството 1:1 между Манчестър Сити и Ливърпул...

Манчестър Сити и Ливърпул направиха само 1:1 в едно от най-интересните дербита, които гледахме този сезон.

Огромен брой положения бяха изпуснати и от двата тима, а Вили Кабайеро се превърна в герой за „гражданите” с няколко брилянтни намеси.

Пеп Гуардиола каза, че това е един от дните, с които се гордее най-много в живота си. Испанецът благодари на футболистите си за доброто представяне, въпреки че Сити не спечели, и за начина, по който се възстановиха след отпадането от Шампионската лига от Монако миналата седмица: „Искам да остана с тези момчета дълго, дълго време.”

След нулева първа част, Джеймс Милнър даде аванс на Ливърпул с гол от дузпа, а крайното 1:1 оформи Серхио Агуеро 20 минути преди края с 13-ия си гол през сезона във Висшата лига.

Адам Лалана и Садио Мане се отчетоха с най-големите пропуски за гостите, докато Кевин де Бройне удари греда за Сити. За положението между Милнър и Стърлинг ще говорим след малко.

Равенството обаче не задоволява кой знае колко двата тима, тъй като отвори битката за топ 4, в която все още са Юнайтед и Арсенал. Сити остава трети с 57 точки, на две зад Тотнъм и 12 зад Челси, а Ливърпул има 56 на четвъртата позиция.

Какво научихме от равенството между Ман Сити и Ливърпул – вижте в галерията.

Oще: 2017  висша лига  джеймс милнър  джон стоунс  дузпа  изводи  ливърпул  манчестър сити  манчестър юнайтед  пеп гуардиола  рахийм стърлинг  садио мане  филипе коутиньо  юрген клоп