Уотфорд сложи прът в колелото на Арсенал

14.10.2017, 22:05 (обновена 14.10.2017, 22:11)
Уотфорд - Арсенал 2:1

Трой Клевърли се превърна в герой за домакините

Арсенал допусна обрат при гостуването си на Уотфорд от 1:0 до 1:2 и записа първо поражение от края на август насам.

Пер Мертезакер даде аванс на гостите в 39-ата минута, засичайки центриране на Джака от корнер, като двата отбора се прибраха на почивката при този резултат.

В 71-вата минута „стършелите”, след като Трой Дийни бе точен от доста спорна дузпа.

Накрая остана и време за тима на Марко Силва да вземе пълния комплект точки. Седем минути преди края удар на Етиен Капу срещна гредата, след като преди това рикошира в Мертезакер.

Във втората минута от даденото продължение обаче домакините все пак стигнаха до победно попадение. Том Клевърли се превърна в герой за Уотфорд, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Арсенал.

Така Марко Силва продължава прекрасното представяне начело на Уотфорд. „Стършелите” са четвърти с 15 точки след осем мача, на две пред Челси, Арсенал и Бърнли, които са по 13.

Oще: 2017/18  арсенал  висша лига  дузпа  пер мертезакер  том клевърли  трой дийни  уотфорд