Барселона спечели Суперкупата | sportcafe.bg

Барселона спечели Суперкупата

18.08.2016, 07:28 (обновена 18.08.2016, 07:46)
барса със суперкупата

Барса не остави шансове на Севиля и на реванша

Барселона разгроми Севиля с 3:0 и с общ резултат 5:0 спечели Суперкупата на Испания за 12-ти път в историята си. С два гола се отличи Арда Туран, а веднъж се разписа и Лионел Меси

Авторът на един от двата гола в първия мач - Луис Суарес, този път бе на пейката. Атаката на Барса се водеше от Лионел Меси, Арда Туран и Мунир Ел Хадади. Титуляри за домакините бяха и четирите нови попълнения - Андре Гомеш, Денис Суарес, Люка Дин и Самюел Юмтити. На вратата пък бе Клаудио Браво, за когото се говори, че ще премине в Манчестър Сити.

Севиля излезе с един чист нападател в лицето на Висам Бен Йедер, а зад него действаше Гансо. По крилата атакуваха Йевхен Коноплянка и Пабло Сарабия.

Гостите започнаха смело и на два пъти в началните минути бяха близо до гол. Първо Бен Йедер не успя да преодолее Браво, а след това чилийският страж трябваше да спасява и удар с глава на Висенте Ибора. Барса удари съперника си при първата си добра атака. Меси получи достатъчно свободно пространство, за да изведе в удобна позиция Арда Туран и турчинът не остави шансове на Серхио Рико.

В 16-ата минута каталунците направиха хубава комбинация, завършила с изстрел на Меси покрай вратата. Импулсът в играта на Севиля отмина след допуснатото попадение и гостите бяха принудени да се бранят. Все пак, в 31-ата минута тимът на Хорхе Сампаоли получи дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Юмтити. Клаудио Браво обаче отгатна посоката на удара на Ибора и спаси.

Точно преди почивката и гредата помогна на Барса. Габриел Меркадо отправи добър удар с глава, но топката не пожела да влезе във вратата. Още в началото на второто полувреме Серхио Рико изчисти напосоки, кълбото попадна на крака на Арда Туран и бившият футболист на Атлетико Мадрид за втори път зарадва "Камп Ноу". Турчинът дори можеше да забие хеттрик в 55-ата минута, но след като беше намерен по перфектен начин от Меси, прехвърли вратата.

Секунди по-късно Меси също вписа името си сред голмайсторите. Люка Дин центрира от левия фланг, а аржентинецът се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с глава направи резултата 3:0.

До края на мача темпото на игра рязко спадна, за което спомогнаха и направените смени. Барселона разиграваше търпеливо и със самочувствие, а Севиля се стремеше да стигне поне до почетен гол. Вместо това, Витоло едва не си отбеляза нелеп автогол, но този път на севилци им размина.

През миналата седмица Севиля загуби и мача за Суперкупата на Европа срещу Реал (Мадрид). Отборът от Андалусия е печелил Суперкупата на Испания само един път. Това се случи през 2007 година.

Каталунците не бяха вдигали трофея от 2013 година.

Oще: барселона  лионел меси  примера дивисион  севиля  суперкупа