Гол на Рууни и съдия спряха Манчестър Сити

Уейн Рууни не пропусна да накаже Манчестър Сити, а Евертън с много усилия удържа равенството 1:1. С попадението си Рууни стана едва вторият играч с 200 гола във Висшата лига заедно с Алън Шиърър Снимка: Getty Images

Манчестър Сити взе само точка от Евертън и завърши 1:1 на своя стадион "Етихад" в последен мач от втория кръг на Висшата лига.

Срещата предложи множество интересни и спорни моменти, а Сити дълго време игра с човек по-малко и пропусна доста положения.

След няколко добри атаки в началото и пред двете врати, "гражданите" бяха близо до гола, когато в 33-ата минута Давид Силва стреля от близка дистанция, но в гредата. Две минути по-късно гостите нанесоха своя удар.

Евертън спечели топката в половината на съперника и Доминик Калвърт-Люин проби отдясно, а прострелното му центриране беше засечено от Уейн Рууни с левия крак - 1:0 за Евертън и гол на ветерана срещу един от любимите му съперници.

Малко по-късно Габриел Жезус можеше да изравни, но Пикфорд беше на мястото си, а минута преди края на полувремето отборът на Гуардиола остана с човек по-малко. Кайл Уокър получи пресилен втори жълт картон за леко побутване при борба за по-добра позиция.

През втората част Манчестър Сити доминираше тотално, въпреки численото предимство на Евертън, и пред вратата на гостите ставаше все по-горещо.

Рахийм Стърлинг на два пъти не успя да уцели вратата, после резервата Данило стреля от малък ъгъл и Джордан Пикфорд спаси.

В 82-ата минута домакините най-сетне стигнаха до изравнителен гол. Мейсън Холгейт изчисти лошо една топка точно на крака на Стърлинг и той веднага шутира от въздуха - 1:1.

Две минути преди края и Евертън остана с 10 души заради втори жълт картон на Морган Шнайдерлин, който макар да игра с топката, влезе много опасно в краката на Агуеро.

До края "карамелите" удържаха натиска на съперника и така и двата отбора си поделиха точката.