103 години по-късно: Аматьори на 1/4-финал за ФА Къп

Двубоят на "Търф Мур" бе крайно интересен Снимка: getty
Двубоят на "Търф Мур" бе крайно интересен

Водачът в петото ниво на английския футбол Линкълн Сити достигна за пръв път в историята си до четвъртфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация, след като победи с 1:0 елитния Бърнли като гост.

Шон Рагет вкара историческия гол в 89-ата минута, когато засече с глава след центриране от корнер, осигурявайки първото класиране на отбор от конференциите за четвъртфиналите на турнира от 1914 година, когато това сторва отбора на Куинс Парк Рейнджърс.

Двубоят на "Търф Мур" бе крайно интересен, а Бърнли допусна първа домакинска загуба от ноември миналата година.