Ливърпул спечели турнира на Висшата лига в Азия

Коутиньо и новото попълнение Салах бяха голмайсторите за Ливърпул Снимка: Getty Images
Коутиньо и новото попълнение Салах бяха голмайсторите за Ливърпул

Ливърпул спечели Купата на Висшата лига в Азия след победа на финала с 2:1 над Лестър.

Приятелският турнир се проведе в Хонконг, а финалният мач се игра пред около 40 000 зрители.

Лестър откри в 12-ата минута с гол на Ислам Слимани с глава. Ливърпул обърна още до края на първото полувреме - в 20-ата минута Мохамед Салах изработи атака и се възползва от асистенция на Коутиньо, за да изравни с глава за 1:1, а в 44-ата минута самият Коутиньо направи 2:1 с шут от границата на наказателното поле.

Трето място в турнира завоюва Кристъл Палас с победа на Уест Бромич с 2:0.