ПСЖ с трудно 4:2 над Евиан

Кавани и Пасторе се разписаха в последните 16 минути.

Шампионът пари Сен Жермен постигна домакинска победа с 4:2 срещу Евиан Тонон Гаяр в мач от 21-ия кръг на френското първенство. Столичани прекъснаха серията си от три поредни двубоя без шампионатна победа и вече се намират на третото място в Лига 1 с актив от 41 точки, на 4 след лидера Олимпик Лион.

Далечен удар на Седрик Барбоса изненадващо изведе гостите напред в резултата след четвърт час игра. В 30-ата минута Давид Луис изравни след удар с глава, дошъл при изпълнение на корнер. Само осем минути след това Марко Верати даде аванс за столичани, но 63-ата минута Грегори ван дер Вийл си вкара автогол и равенството беше възстановено.

Пари Сен Жермен достигна до важната победа с голове на Хавиер Пасторе и Единсон Кавани в последните 16 минути от редовното време на мача. Пасторе се разписа в 74-ата минута след пас на Моура, докато Кавани се възползва от асистенция на Златан Ибрахимович и оформи крайното 4:2 в 89-ата минута. Евиан Тонон Гаяр е в серия от шест поредни поражения и е в зоната на изпадащите в Лига 1 с актив от едва 20 точки.