Тайната зад успеха на Зидан в Реал

5 причини за успеха на Реал Мадрид в последно време, като, разбира се, всичко започва с фигурата на Зизу...
1. Факторът Зидан
„Има аура. Каквото и да каже, всички слушат всяка негова дума“, казва за него Гарет Бейл. „Той е умен, не казва много. Леко срамежлив е, но е много позитивен – това е човек, с когото се идентифицирам“, допълва Кристиано Роналдо. Зидан не само внесе спокойствие в съблекалнята, строга йерархия в стартовите 11, но и наистина накара абсолютно всички футболисти да слушат и да изпълняват указанията му.
2. Безмилостният Роналдо
Въпреки че не игра в три от четирите мача този сезон, Роналдо бе в основата на голяма част от успехите на „кралете“ през миналия. Кристиано вкара 14 гола в 11 мача по време на победния път от 16 двубоя, включително и победното попадение срещу Барселона на „Камп Ноу“ - може би най-важният мач от рекордната серия. Снимка: getty.com
3. Балансьорът Каземиро
Бразилецът бързо-бързо бе вкаран в състава след загубата от Атлетико Мадрид през февруари. С неговото присъствие Реал се отказа от част от блясъка в средата на терена за сметка на баланса. Резултатът не закъсня и „кралете“ започнаха да се чувстват много по-стабилни с присъствието на играч като Каземиро в халфовата линия. Зидан го нарича „фундаментален“, а фактът, че бразилецът започна като титуляр в 13 от 16-те мача е достатъчно доказателство за думите му. С играта си Каземиро връща феновете на Реал към времената, в които настоящият треньор оперираше в средата на терена, заедно с Клод Макелеле.
4. Голове валят от всички страни
Въпреки че триото BBC отбеляза най-добрия си сезон, Реал не разчита само на головете на Бейл, Бензема и Кристиано. През лятото се завърна Алваро Мората, който ще подпомага атаката с перфектното си позициониране. Голове от Серхио Рамос и Каземиро донесоха победата над Лас Палмас през март. Попадението на Тони Кроос спечели трите точки срещу Селта през август, а цели петима различни голмайстори се разписаха при 5:2 над Осасуна. В последния кръг победният гол пък бе дело на Хамес Родригес, с който Реал записа 16-ия си пореден успех.
5. Никога не се предавай
Видяхме го и срещу Спортинг в Шампионската лига, когато „кралете“ стигнаха до обрата в добавеното време. Срещу Лас Палмас Реал отново успя да вземе победата, след като допусна изравнителен гол малко преди края. Сложи край на серията от 39 мача без поражение за Барса с късен обрат на „Камп Ноу“, играейки с човек по-малко. Головете на Гарет Бейл за победите над Райо и Сосиедад през миналия сезон, както и попадението на Кроос в 81-вата минута срещу Селта през този доказват, че Реал се превърна в клуб, който се бори до последно и никога не се задоволява с нещо по-малко от победата, поведение, което рядко виждахме в последните сезони.

Реал Мадрид победи Еспаньол с 2:0 в последния кръг на Примера, с което изравни рекорда на Барселона от 16 поредни победи в първенството.

Хамес Родригес и Карим Бензема отбелязаха головете, с чиято помощ Реал изравни рекорда на каталунците, поставен през сезон 2010/11 под ръководството на Джосеп Гуардиола.

В междинния пети кръг от Ла лига тимът на Зинедин Зидан може и да подобри рекорда на Барселона, ако в сряда вечер победи Виляреал у дома.

Реал е едноличен лидер в класирането в Примера с пълен актив от точки след четири кръга и изглежда, че това ще е годината, в която „белия балет“ най-накрая да сложи край на четиригодишната си суша в Ла лига.

В галерията може да видите 5 причини за успеха на Реал Мадрид в последно време, като, разбира се, всичко започва с фигурата на Зизу.