Арсенал пречупи трудно 10 от Нюкасъл

Автогол донесе трите точки за „артилеристите”

Арсенал записа втора победа във Висшата лига този сезон, след като се наложи трудно с 1:0 като гост на Нюкасъл в първи мач от четвъртия кръг.

Домакините останаха с човек по-малко още в 16-ата минута, след като Александър Митрович получи доста пресилен директен червен картон.

Останали с 10 души на терена, „свраките” нямаха никакъв шанс срещу Арсенал, който пък трудно стигаше до вратата на Крул, дори с човек повече.

Единственото попадение в срещата падна в 52-рата минута. След удар на Алекс Окслейд-Чембърлейн, топката рикошира в крака на Фабрисио Колочини и влетя в мрежата на Крул.

След успеха, Арсенал вече има седем точки и излезе пети, докато Нюкасъл остава с две