11 от 12 за Барса в Примера

Суарес прекъсна головата си суша.

Барселона записа своята 11-та победа от 12 мача в Примера дивисион след 3:0 при гостуването си на Леганес.

Две попадения за каталунците отбеляза Луис Суарес, прекъсвайки най-дългата си голова суша като играч на Барса - пет срещи.

Паулиньо направи 3:0 в 90-та минута.

В 28-та минута Луис Суарес откри резултата за Барса с удар отблизо след атака на Пако Алкасер и груба грешка на вратаря на домакините Иван Куеяр. След точно един час игра отново уругвайският национал Суарес отправи ножичен удар към вратата на Леганес, а вратарят Куеяр не успя да реагира добре, защото кълбото се отби в неговия съотборник Рубен Перес и отново влезе в мрежата.

Вратарят Марк Андре тер Стеген не допусна попадение във вратата на Барселона, въпреки няколкото опасности в наказателното му поле, а в 90-та минута Паулиньо оформи класическия успех. Защитникът Жерард Пике получи жълт картон, който ще го извади от дербито с Валенсия през следващата седмица.

С успеха "лос блаугранас" дръпнаха с цели 11 точки пред третия и четвъртия Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, които тази вечер играят помежду си градско дерби.