Барселона и Байерн - безпощадни

Бразилска радост в Барса - Неймар яхна Дани Алвеш, който асистира за първия му гол.
Томас Мюлер дирижира агитката след триумфалното 6:1 над Порто.

Байерн отхвърли слуховете за криза и мина като валяк през Порто - 6:1 в реванша от четвъртфинала на Шампионската лига. След 1:3 в първия мач мнозина говореха за проблеми в тима на Пеп Гуардиола, а и отписаха баварците.

Което е глупаво, познавайки характера на Байерн - за едно полувреме португалците вадиха пет пъти топката от вратата след удари на Тиаго, Жером Боатенг, Роберт Левандовски (2) и Томас Мюлер.

Порто бе в нокаут, но опита удар - Джаксон Мартинес вкара в 74-ата минута гол за 1:5, но Чаби Алонсо довърши гостите в края от пряк свободен удар.

"Такъв сценарий не си представяхме - каза испанският плеймейкър. - Знаехме, че можем да обърнем този мач, но това бе по-хубаво и от най-добрият ни план за двубоя."

На полуфинал е и Барселона, елиминирал с 5:1 общ резултат Пари Сен Жермен. Каталунците спечелиха с 2:0 реванша с два гола на Неймар, след като бразилецът вкара и преди седмица.

Лионел Меси отново не се разписа и още няма гол в елиминациите.