Рома наказа Тотнъм в трилър с 5 гола (видео)

18-годишният Марко Туминело донесе победата на Рома Снимка: Getty Images
18-годишният Марко Туминело донесе победата на Рома

Рома и Тотнъм направиха истински голов спектакъл на „Ред Бул Арена“ в Харисън, Ню Джърси в мач от приятелския турнир International Champions Cup. „Вълците“ извоюваха победа с 3:2 в заключителните секунди на двубоя.

Рома откри резултата в 13-ата минута чрез Диего Пероти от дузпа, като първото полувреме приключи при резултат 1:0. В началото на втората част Тотнъм имаше претенции за дузпа на свой ред, но съдията не видя нарушението срещу Хари Кейн. Мениджърът на „шпорите“ Маурисио Почетино се разгневи до такава степен, че за малко да бъде изгонен.

В 70-ата минута „вълците“ поведоха с 2:0 след гол на 20-годишния Ченгис Юндер след бърза контра и грешка в отбраната на Тотнъм. В края обаче дойде времето на „шпорите“.

В 87-ата Хари Уинкс намали след неразбирателство в защитата на Рома, а в първата минута от добавеното време Винсент Янсен завърши по перфектен начин центриране на новото попълнение Жорж-Кевин Н'Куду.v В ответната атака обаче Рома стигна до победен гол, дело на 18-годишния талант Марко Туминело. Играчите на Тотнъм имаха претенции за нарушение на Туминело при гола, но те отново не бяха уважени от арбитъра.

В неделя Рома играе с Ювентус, а Тотнъм среща Манчестър Сити в последни мачове от турнира на американска земя.