Голово шоу допря Ливърпул до топ 5 в Англия

04.11.2017, 21:16 (обновена 04.11.2017, 21:36)
Уест Хем - Ливърпул 1:4

Садио Мане се радва след асистенцията си за втория гол на Салах

Ливърпул излезе на шесто място във Висшата лига след категорична победа с 4:1 в гостуването на Уест Хем.

Садио Мане се завърна след контузия и изненадващо започна като титуляр, отчете се и с две асистенции, а Ливърпул нанесе удара си за три минути през първото полувреме. В 21-ата минута Мане комбинира с Мохамед Салах при контраатака, която египтянинът завърши сам срещу Джо Харт - 1:0 за гостите.

Три минути по-късно след разбъркване при ъглов удар Жоел Матип направи добавка отблизо за 2:0. Десетина минути след началото на второто полувреме Мануел Лансини прехвърли Миньоле и върна един гол за Уест Хем, но надеждите на домакините продължиха само 55 секунди.

В 56-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн направи 3:1 също с добавка, след като първият му удар беше спасен от Харт.

В 75-ата минута Салах вкара втория си гол, отново след асистенция на Мане, и така се стигна до крайното 4:1. С победата Ливърпул събра 19 т., колкото имат Челси и Арсенал, които обаче са с мач по-малко.

Уест Хем е на 17-о място с 9 т. и мениджърът Славен Билич е пред уволнение.

Oще: алекс окслейд-чембърлейн  англия  асистенции  висша лига  голово шоу  допря  жоел матип  завръщане  класиране  ливърпул  мануел лансини  мохамед салах  пред уволнение  садио мане  славен билич  уест хем  юрген клоп