Атлетико Мадрид победи Тотнъм в Мелбърн

Испанците вкараха в края на първото полувреме.

Атлетико Мадрид победи Тотнъм с 1:0 в двубой от  австралийската програма на International Champions Cup, игран в Мелбърн.

В герой за финалиста от последното издание на Шампионската лига се превърна Диего Годин, който отбеляза единствения гол в мача в 40-ата минута.

Тотнъм бе по-активният отбор преди почивката, но на два пъти гредите ги лишаваха от заслужен аванс след изстрели на Онома и Ламела.

Полувремето вървеше към нулево равенство, когато Уолкс отклони с глава центриране от пряк свободен удар и топката стигна до Годин, който отблизо я прати във вратата на Ворм.

В началото на втората част Тиаго пропусна добра възможност да удвои, след като бе изпуснат от отбраната на Тотнъм и стреля технично, но топката премина малко над напречната греда.

В 60-ата минута пък Мейсън бе близо до изравнително попадение, но Облак се намеси много добре и изби. Скоро след това стражът на Атлетико за втори път се намеси решаващо след добре изпълнен пряк свободен удар от Янсен.

Така "шпорите" записаха втора загуба в надпреварата, след като преди това отстъпиха с 1:2 на Ювентус, докато за "дюшекчиите" това бе първи двубой в Австралия.