Нулев Ливърпул загуби отново и е аут от Купата на Лигата

Нулев Ливърпул загуби отново и е аут от Купата на Лигата Снимка: Getty Images

Саутхемптън победи Ливърпул с 1:0 като гост в мач реванш от полуфиналите за Купата на Лигата и с общ резултат 2:0 се класира на финала в надпреварата.

Мърсисайдци от своя страна отново остават с празни ръце от турнира, след като миналия сезон загубиха на финала от Манчестър Сити.

Единственият гол тази вечер падна в 91-ата минута, когато домакините отчаяно се опитваха да стигнат до нужното им попадение, но допуснаха контраатака на Джошуа Симс, пробил през целия терен и извел Шейн Лонг на изстрелна позиция срещу Кариус. Лонг реализира с безпощаден удар и прати отбора си на финала.

Преди това Ливърпул имаше достатъчно положения да вкара, особено през второто полувреме. Преди почивката по-чистите положения бяха за Саутхемптън, след това обаче домакините натиснаха и Стъридж, Коутиньо и Лалана изпуснаха страхотни шансове.

На два пъти Ливърпул поиска дузпа, първо за игра с ръка на Шейн Лонг, а малко по-късно и за падане на Дивок Ориги, но в крайна сметка не успя да вкара и продължи незадоволителното си представяне през януари.

На финала за Купата на Лигата Саутхемптън най-вероятно ще срещне Манчестър Юнайтед, който има преднина от 2:0 преди реванша си срещу Хъл Сити.