ПСЖ отстрани Челси въпреки съдията и съдбата

Давид Луис и колегите му от ПСЖ успяха да отстранят Челси в Лондон
ПСЖ на два пъти изравнява, за да стигне до четвъртфиналите
Еден Азар даде последната надежда на Челси в мача
Челси създаде твърде малко голови положения срещу ПСЖ и успя да поведе за втори път от дузпа

Пари Сен Жермен отстрани Челси на осминафиналите в Шампионската лига, след като стигна до драматично равенство 2:2 в продълженията на „Стамфорд Бридж". Така парижани продължават напред с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен.

Успехът на ПСЖ е още по-ценен, като се има предвид, че от 32-ата минута нататък тимът на Лоран Блан игра с човек по-малко, след като Златан Ибрахимович беше изгонен заради закъсняло влизане за топка. Обикновено такива нарушения се санкционират с жълт картон, а Златан дори направи опит да предпази съперника си Оскар. След като изгони шведа съдията Бьорн Куиперс подпря още на няколко пъти Челси - с отказа си да изгони Диего Коща, каквото и да направи испанският национал на терена и не даде дузпа за гостите. Факт е обаче, че холандецът подмина и нарушение в наказателното поле срещу Коща, което също можеше да доведе до дузпа за Челси.

Коща стартира бруталната си серия срещу Тиаго Силва, но за същото нарушение като на Ибрахимович, той получи само жълт картон.

Челси поведе в 81-ата минута с гол на Гари Кейхил, но само пет минути по-късно Давид Луис изравни. В продълженията Еден Азар вкара от дузпа, след като Тиаго Силва игра с ръка в наказателното поле. Но само 6 минути преди края на допълнителните 30 минути точно Силва отбеляза втория изравнителен гол за ПСЖ, който класира парижани на четвъртфиналите.

Веднага след мача единствено Еден Азар получи висока оценка от играчите на Челси, а феновете намериха сили да ръкопляскат на силната игра на Давид Луис, който доскоро риташе с фланелката на лондонския клуб.

В другия реванш от осминафиналите в Шампионската лига Байерн не срещна никакви трудности срещу Шахтьор (Донецк) и го победи с 7:0 в Мюнхен. Мачът започна тежко за гостите, които останаха с 10 човека три минути след началото на срещата, когато Олександър Кучер беше изгонен. След това Томас Мюлер вкара дузпата, свирена за нарушението на Кучер срещу Марио Гьотце. До почивката Жером Боатенг направи 2:0, след като вкара в 34-ата минута.

През второто полувреме головете продължиха да падат: Франк Рибери направи 3:0 в 49-ата минута, отново Мюлер покачи на 4:0 в 52-ата, Холгер Бадщубер вкара в 63-ата, а последните две попадения паднаха в 75-ата и 87-ата минути, вкарани от Роберт Левандовски и Марио Гьотце. Още след нулевото равенство в Лвов Байерн беше фаворит в този осминафинал, но едва ли някой е очаквал такъв разгром на украинците от тима на Хосеп Гуардиола.