Мюнхен рухна, Роналдо написа история

Разочарование за играчите, но и за феновете - мачът, чакан с най-голям интерес в Шампионската лига за вечерта, не завърши... Снеговалеж спусна пелена над Истанбул и двубоя Галатасарай - Юве.

Байерн загуби у дома - новина, достойна да обиколи всички емисии и да е на първа страница на вестниците.

Най-силният отбор в Европа бе победен в Шампионската лига от не съвсем титулярния състав на Манчестър Сити с 3:2, въпреки че германците водеха с 2:0 след 12 минути игра.

И при двете попадения останаха сериозни съмнения за засада.

Сити се вдигна и обърна резултата, а в края можеше и да стигне до четвърти гол, с който да прекатури Байерн от първото място в групата.

То дава предимството да избегнеш асовете в турнира още на осминафинал. Сигурни победители са Реал, Барселона, Манчестър Юнайтед, вероятно Арсенал или Челси...

Баварците губят на свой терен в какъвто и да е мач от март, когато там спечели Арсенал (2:0).

И тогава, и сега, английският триумф в Мюнхен не е фатален за Байерн - лондончани изоставаха с 1:3 от първия мач в Шампионската лига през пролетта и домакините все пак продължиха напред.

Кристиано Роналдо заби 9-ия си гол за груповата фаза на Лигата при 2:0, с което Реал мина през Копенхаген.

Португалецът е първият в историята с това постижение. КР7 дори можеше да запише хеттрик, но уцели греда, а и изпусна дузпа.

В Истанбул чудото стана, макар и не това, което очакваше Галатасарай.

Мачът на истината с Ювентус бе прекъснат при 0:0 в 32-рата минута и така и не бе подновен. Тежка градушка и снеговалеж, нетипичен за турската столица, спряха двубоя.

По правилниците на УЕФА той трябва да се доиграе (оставащите минути) или днес, или на друга дата.

На турците трябва само победа, за да се класират, на Юве стига и реми.

Градушката и снегът така застлаха терена, че в един момент на тв екраните не се виждаше нищо, освен една бяла пелена.

Съдията Педро Пруенса дори изчака няколко минути, преди да вземе най-очевидното и логично решение - в такива условия футбол не може да се играе.

Манчестър Юнайтед отвърна на критиките след две домакински поражения в първенството и удари Шахтьор с 1:0, за да спечели своята група.

Олимпиакос подлуди Атина и се класира за осминафиналите с 3:1 у дома над Андерлехт. Гостите оказаха съпротива, но останаха само с 8 души в края след три червени картона.

Георги Миланов бе титуляр и игра 74 минути за ЦСКА (Москва), загубил с 1:2 като гост на Виктория (Пилзен).

Въпреки поражението руснаците отиват в Лига Европа.