С два велики гола на Наинголан Рома взе дербито с Интер

Наинголан не спира да вкарва за Рома, а "вълците" се утвърдиха на второто място с победата над Интер Снимка: Getty Images

Рома удари Интер с 3:1 като гост в дербито на кръга от италианската Серия А.

С два страхотни гола на Раджа Наинголан и попадение на Пероти от дузпа в края "вълците" взеха своето в мач с множество интересни положения и спорни съдийски отсъждания.

Наинголан откри резултата още в 12-ата минута с изумителен техничен удар от границата на наказателното поле. Вторият му гол падна в 56-ата минута, когато останаха и съмнения за нарушение на белгиеца. Тогава Наинголан взе топката от своята половина, направи пробив и със зверски шут от над 20 метра направи 2:0 за Рома.

Интер също изглеждаше опасен през целия мач, но успя да върне едно попадение едва в 81-ата минута чрез Мауро Икарди. Аржентинецът засече подаване на Иван Перишич и върна надеждите на Интер, но съвсем за кратко.

В 85-ата минута Джеко се измъкна в наказателното поле на домакините и беше спънат от Гари Медел. Отсъдената дузпа реализира Диего Пероти за крайното 3:1.

Рома се утвърди на второто място след спечелените три точки и вече има 59, със 7 по-малко от лидера в класирането Ювентус. Интер е на шесто място с 48 т.