Слабак измъчи Интер за Купата, "нерадзурите" се промъкнаха с дузпи

120 минути не стигнаха на Едер и съотборниците му от Интер, за да сломят храбрата съпротива на Порденоне Снимка: Getty Images

С големи мъки Интер отстрани скромния третодивизионен Порденоне на осминафинал за Купата на Италия.

Със състав почти изцяло от резервни футболисти, "нерадзурите" стигнаха само до 0:0 в редовното време и продълженията и най-накрая се наложиха при дузпите с 5:4.

Интер направи куп пропуски в мача, а влезлите през второто полувреме Марсело Брозович, Иван Перишич и Мауро Икарди също не помогнаха да бъде преодоляна защитата на Порденоне.

В крайна сметка при общо 14 удара от бялата точка, Юто Нагатомо реализира победната дузпа, която прати водача в Серия "А" на четвъртфинал за Купата.