Роналдо се отпуши с хеттрик за Реал

29.10.2016, 19:52 (обновена 29.10.2016, 20:21)
Алавес - Реал Мадрид 1:4

Роналдо вкара три гола и задържа Реал начело в класирането

Без да срещне особени трудности, Реал Мадрид победи с 4:1 Алавес като гост и затвърди първото си място в Ла Лига.

След спад в резултатността напоследък, Кристиано Роналдо се отпуши с хеттрик, а можеше да вкара и четвърти гол, но пропусна дузпа през второто полувреме.

Алавес поведе още в 7-ата минута чрез Дейверсон, но само десет минути по-късно Роналдо изпълни първата си дузпа в мача, с която изравни.

В 33-ата минута португалецът получи от Бензема и вкара отдалеч за 2:1 за Реал, а последните два гола паднаха към края на мача. Първо Мората в 84-ата минута прехвърли вратаря за 3:1 след дълъг пас на Марсело, а после отново бразилецът асистира, но този път на Роналдо, който оформи хеттрика си.

След 10 кръга Белия балет събра 24 т. на върха в първенството и е пред Севиля с 21. Преди да изиграят своите мачове от кръга, Барселона и Атлетико Мадрид имат съответно 19 и 18 точки.

Oще: алавес  алваро мората  белия балет  дузпа  испания  класиране  кристиано роналдо  ла лига  лидер  марсело  отпуши  примера  първенство  реал мадрид  роналдо  хеттрик