Барса довърши Виляреал с човек повече

Каталунците прекъсната серия от две поредни равенства в първенството. Снимка: Getty
Каталунците прекъсната серия от две поредни равенства в първенството.

Барселона записа важен успех с 2:0  при гостуването си на Виляреал в среща от 15-ия кръг на Ла Лига. Временният лидер имаше трудности през първото полувреме, но след 60 мин. вече бе с човек повече на терена и последваха попаденията на Луис Суарес и Лионел Меси.

Гостите изпуснаха шанса да открият рано резултата, след като в 4 мин. Пике удари греда. В 16 мин. опасен изстрел отправи Роберто Сориано, но Тер Стеген отрази. До края на полувремето не се откри чиста възможност и пред двата тима.

В 60 мин. съдията извади директен червен картон на Раба за опасно влизане с бутоните напред в краката на Серхио Бускетс. В 72 мин. Луис Суарес откри резултата, а Меси оформи крайното 2:0 в 83 мин.