Франция се издъни в Беларус, Белгия победи с новия треньор

Жиру бе сред футболистите на гостите, които се отличиха с пропуски.

Европейския вицешампион Франция започна с нулево равенство като гост на Беларус квалификационната кампания за класиране на Мондиал 2018. Двубоят бе от група "А", в която е и националният тим на  България.

Французите проспаха първото полувреме и не успяха да затруднят вратаря на домакините Горбунов.

След почивката обаче "петлите" притиснаха съперника, но Оливие Жиру, Пол Погба и Кевин Гамейро пропуснаха добри шансове.

Кулминацията пък бе гредата, която Варан удари с глава след изпълнение на корнер.

Роберто Мартинес дебютира с успех начело на националния отбор на Белгия. "Червените дяволи" разгромиха Кипър с 3:0 като гост в Никозия.

Ромелу Лукаку се завърна сред титулярите и се отчете с два гола (13, 61), а Яник Караско оформи крайното 3:0 в 81-ата. В последната минута новото попълнение на Челси Миши Батушай пропусна дузпа.

В другите два мача от групата Босна и Херцеговина постигна гръмка победа с 5:0 у дома над Естония, а Гърция се наложи като гост над Гибралтар с 4:1.