Средният пръст на Деле Али бил "поздрав" за Кайл Уокър

Деле Али се оправда, че жестът не е бил насочен към съдията.

Дисциплинарно наказание от ФИФА грози младата звезда на Англия Деле Али за необмислената му постъпка по време на квалификацията със Словакия.

Островитяните се добраха до труден успех с 2:1, а камерите уловиха Али да показва среден пръст, след като реферът Клеман Тюрпан не отсъди нарушение на Мартин Шкъртел в началните минути на мача, когато англичаните вече изоставаха с един гол след попадението на Лоботка още в третата минута.

По-късно в Twitter звездата на Тотнъм се извини и написа, че жестът е бил насочен към неговия съотборник Кайл Уокър.

"Просто искам да изясня, че жестът тази вечер беше шега между мен и добрия ми приятел Кайл Уокър. Извинявам се, ако съм обидил някого", написа полузащитникът в социалната мрежа.