Мане е по-добър от Ман Юнайтед: 5 извода след Ливърпул - Евертън

С какво Ливърпул беше по-добър и какви тревоги остават за тима след победата в дербито? Ето пет извода от мача Снимка: Getty Images
Мане е по-добър от Манчестър Юнайтед

Дано контузията на сенегалеца, която го изкара от игра през второто полувреме, да не е сериозна. Снимка: Getty Images

С откриването на резултата в 8-ата минута Садио Мане вкара 15-ия си гол за сезона и показателите му не се нуждаят от коментар: той записва гол или асистенция на всеки 120 минути за Ливърпул този сезон. Освен това Мане вече има 6 гола в мачовете срещу първите седем отбора в класирането. Целият отбор на Манчестър Юнайтед има общо пет гола срещу тимовете от топ 7. Дано контузията на сенегалеца, която го изкара от игра през второто полувреме, да не е сериозна.
Рос Баркли можеше да бъде изгонен и не беше на ниво

Много се изговори за това, че Баркли изобщо не игра за Англия по време на паузата за националните отбори, но днес той показа защо. За разлика от Коутиньо, който беше звездата на шоуто, Баркли не беше на ниво и изглеждаше, че се мъчи през всичките 90 минути. Можеше и да получи директен червен картон за влизането си срещу Ловрен. Снимка: Getty Images

Матип-Ловрен е точната двойка защитници

Ливърпул изглежда по-добър отбор, когато Деян Ловрен и Жоел Матип са тандем в центъра на защитата. Двамата си комуникират на немски и Матип успява да извлече най-доброто от хърватина. Ливърпул трудно може да има някаква извънредно здрава защита най-вече заради атакуващата хеви метъл философия на Клоп, но отборът не е губил мач, когато Матип и Ловрен са започвали заедно в титулярния състав. Снимка: Getty Images

Пенингтън вкара, но рискът с него не се отплати

Дебютът на Матю Пенингтън във Висшата лига ще бъде запомнен с гола му за 1:1, но в защита той беше безпомощен срещу Коутиньо и не оправда риска да започне в титулярния състав. Денят беше тежък за юношата на Евертън, въпреки гола му. Снимка: Getty Images

Въпросите за дълбочината на състава остават пред Клоп

Преди мача притеснението на феновете на Ливърпул беше свързано с отсъствието на Адам Лалана. То не се усети, но се появиха нови тревоги, когато Мане беше сменен, а оставането на Емре Джан на игрището също беше под въпрос. На "Анфийлд" нямат достатъчно играчи на скамейката, които да отговарят на класата на титулярния състав и Дивок Ориги е една от малкото резерви в състояние да донесе качество. Така контузиите може да се окажат решаващи в крайната фаза на сезона. Снимка: Getty Images

Ливърпул не остави съмнения в превъзходството си над Евертън този сезон и постигна втора победа през кампанията срещу градския съперник.

Голове на Садио Мане, Коутиньо и Дивок Ориги донесоха комфортното 3:1 на "Анфийлд", а гостите се върнаха твърде за кратко в мача с гола за 1:1 на бранителя Матю Пенингтън.

Тимът на Юрген Клоп взе важни три точки в битката за топ 4 и показа обнадеждаваща форма, но мачовете до края ще бъдат драматични и нищо за Ливърпул не е гарантирано.

Какво научихме от дербито през днешния следобед? Вижте в галерията 5 извода от Ливърпул-Евертън 3:1.