Манчестър Сити отнесе и Тотнъм, пише история във Висшата лига

Гюндоган откри резултата, оставен абсолютно сам след центриране от ъглов удар Снимка: Getty Images
Гюндоган откри резултата, оставен абсолютно сам след центриране от ъглов удар

Манчестър Сити записа 16-а поредна победа във Висшата лига с категорично 4:1 на "Етихад" в дербито на кръга срещу Тотнъм.

"Гражданите" не оставиха съмнение, че са по-добрият от двата отбора и доминираха от началото, макар че през първата част стигнаха само до един гол.

Той падна в 14-ата минута, когато защитата на Тотнъм се провали при един корнер и остави Илкай Гюндоган необезпокояван да засече с глава центрирането на Лерой Сане за 1:0.

Добри намеси на Уго Лорис оставиха резултата непроменен до 70-ата минута. Тогава при светкавична контраатака Кевин Де Бройне получи отляво, проби и завърши сам с топовен изстрел за 2:0.

В 76-ата минута Де Бройне беше препънат от Вертонген в наказателното и домакините получиха дузпа, която обаче Габриел Жезус пропусна, стреляйки в гредата. Няколко минути след това преднината на Сити все пак стана класическа - направилият сериозни пропуски по-рано Рахийм Стърлинг се разписа на празна врата след асистенция на Сане.

В 90-ата минута Стърлинг вкара втория си гол след грешка в защитата на Тотнъм и покачи на 4:0, а силите на "шпорите" стигнаха само за почетно попадение на Кристиан Ериксен малко след това.

Така отборът на Пеп Гуардиола отново дръпна начело в класирането с цели 14 точки пред втория Манчестър Юнайтед, който утре играе с Уест Бромич.