Автобусът на Жозе оцеля в Париж - 1:1

Бранислав Иванович задържа с ръце за краката Единсон Кавани в сблъсък на двамата голмайстори от мача на "Парк де Пренс".
Кавани изравни след грешка на Гари Кейхил в началото на второто полувреме.
Иванович даде аванс на Челси с единствения удар на гостите в мача.

Жозе Моуриньо направи това, което умее най-добре - закара автобуса на Челси и го паркира насред "Парк де пренс", за да си тръгне с изгодно 1:1 като гост на Пари Сен Жермен в първи мач от осминафиналите в Шампионската лига.

Лондонският отбор отправи един удар за целия мач, рядко излизаше от половината си, използва някой малки трикове за изнервяне на съперника (о, колко горд е бил Жозе) и имаше на вратата си великолепен Тибо Куртоа.

Така за реванша на 11 март е ясно, че Челси е фаворит.

Преди година в четвъртфинал между двата тима англичаните си тръгнаха с 1:3 от Париж, но направиха много силен реванш и спечелиха с 2:0.

Сега имат още по-добра изходна позиция.

Парижани можеха да поведат до 20-ата минута, когато Куртоа спаси два удара на Единсон Каван и Златан Ибрахимович, а с първия си (и единствен за мача) удар, Челси взе аванс.

Джон Тери се озова на левия фланг, центрира ниско, партньорът му в центъра на отбраната Гари Кейхил повдигна топката с петичка, а десният бек Бране Иванович вкара с глава - шок за домакините, които владееха инициативата.

Сърбинът има 7 гола в последните 7 сезона на Шампионската лига, повече от всеки друг бранител в Европа.

ПСЖ се вдигна след почивката, воден от Давид Луис в халфовата линия. Бразилецът стана агресивен и даде тон за натиск, а след центриране на Блес Матуиди, Кавани изравни с глава - 1:1.

Нататък пак играта бе пред вратата на гостите, ураганен пробив на Златан завърши с ново спасяване на Куртоа, а добавката на Лавеци бе избита пред празната врата. После Кавани стреля отблизо, но топката се плъзна на сантиметри встрани от гредата.

В края Ибрахимович виждаше победния гол, но пак белгийският вратар спаси удара му отблизо.

В другия мач за вечерта Шахтьор и Байерн завършиха 0:0 в Лвов, а гостите загубиха за реванша и Чаби Алонсо за два жълти картона.

Испанецът игра мач №100 в Шампионската лига (с Реал Сосиедад, Ливърпул, Реал и баварците), но няма да го запомни с добро.

Украинският тим - с 13 бразилци в разширения състав - не се даде и показа изключителна дисциплина срещу фаворизирания съперник.

Байерн остава голям фаворит и за реванша на 11 март, но... след 0:0 всеки гол на чужд терен за Шахтьор може да има огромна тежест.