Гризман наказа Реал и ожесточи битката за титлата

Гризман бележи изравнителния гол, с който донесе точката на Атлетико Снимка: Getty Images
Гризман бележи изравнителния гол, с който донесе точката на Атлетико

Във вълнуващ мач във високо темпо Реал Мадрид завърши 1:1 срещу градския съперник Атлетико на "Сантяго Бернабеу".

През повечето време домакините бяха по-добрият тим в дербито на кръга в Ла Лига и бяха близо до важен успех в битката за титлата. Но след изравнителен гол на Гризман пет минути преди края двата отбора поделиха точката.

През първото полувреме Реал Мадрид на два пъти имаше отлични положения да открие резултата. Веднъж Ян Облак спаси акробатично шута на Бензема, а по-късно Роналдо се освободи и стреля покрай Облак, но Стефан Савич притича и геройски изчисти с глава точно пред голлинията - като предотврати сигурен гол за домакините.

Атлетико отстъпваше в игрови план на съперника, но получи своята възможност, когато Гризман направи добър пробив и стреля опасно, а Кейлор Навас спаси.

През втората част "Белия балет" започна още по-агресивно и изпусна два шанса в първите минути на полувремето. В 52-ата минута резултатът вече беше открит - Тони Кроос центрира от пряк свободен удар, Пепе надскочи Савич и с глава заби във вратата за 1:0.

В 60-ата минута Атлетико получи голям шанс да изравни. Фернандо Торес беше изведен сам срещу вратаря, но стреля ниско в обсега на Кейлор Навас и костариканецът отрази удара.

Пет минути преди края на редовното време гостите направиха перфектна атака и влезлият като резерва Кореа изведе идеално Гризман между защитниците, а за голмайстора нямаше проблем да завърши с левия крак - 1:1.

След равенството Реал остава на първо място в класирането със 72 т., на три пред втория Барселона.

Атлетико има мач повече и е на трето място с 62 т.