Рома пропуска, Юве побеждава

Бившите играчи на Рома Бенатия и Пянич празнуват гола във вратата на "вълците" Снимка: Getty Images
Бившите играчи на Рома Бенатия и Пянич празнуват гола във вратата на "вълците"

Ювентус взе дербито на кръга в Серия "А" и удари Рома с 1:0 на своя "Ювентус Стейдиъм".

С пестелива игра и благодарение на много пропуски от страна на противника, "бианконерите" взеха трите точки, които ги изпратиха отново на второто място в класирането с 44 т., на точка зад водача Наполи.

Рома остава на четвърто място с 38 т. и мач по-малко.

Голът за успеха на Юве падна в 18-ата минута и беше дело на бившия играч на "вълците" Мехди Бенатия. При един ъглов удар първо Киелини стреля с глава, после Бенатия направи добавка на два пъти и отблизо се разписа.

Макар че повече голове не паднаха, мачът предложи още доста положения.

Рома създаде достатъчно шансове да изравни, но ги пропусна, а десетина минути преди края Флоренци удари горната греда зад Шчезни. Пянич тресна гредата на другата врата с далечен удар, а в 94-ата минута Шчезни направи решително спасяване срещу излезлия очи в очи с него Патрик Шик.