Уотфорд детронира Арсенал като гост | sportcafe.bg

Уотфорд детронира Арсенал като гост

13.03.2016, 17:48 (обновена 13.03.2016, 18:02)
купа на фа

След загубата от Уотфорд Арсенал загуби шанс да повтори рекорда на Блекбърн отпреди 130 години - да спечели три поредни купи на ФА

Уотфорд отстрани Арсенал на четвъртфиналите на турнира за Купата на ФА, след като победи с 2:1 като гост. Головете за Уотфорд вкараха Одион Игало и Адлен Гидиора, а Дани Уелбек върна едно попадение за домакините.

Преди почивката Арсенал беше по-инициативният отбор, но тимът на Арсен Венгер трябваше да допусне два гола, за да установи контрол върху хода на мача, което се оказа недостатъчно за крайния успех. В самия край на срещата Айоби удари греда и Арсенал се размина с преиграването на този четвъртфинал.

В самото начало на срещата - в 10-ата минута съдията отмени гол на Жиру заради засада, а до края на полувремето домакините имаха още няколко шанса за гол.

В 50-ата минута след тъч от ляво, Дийни преодоля Чембърс, след което подаде на Игало и той вкара за 1:0. После дойдоха два пропуска на Чембърс пред вратата на Уотфорд, а гостите вкараха още едно попадение чрез Гидиора в 63 минута.

Голът на Арсенал падна в 88-ата минута, негов автор бе Уелбек, който разигра двойно подаване с Алексис Санчес и успя да вкара.

След детронирането на Арсенал в турнира, статистиката сочи, че това е първата загуба на тима в този турнир от 757 дни и 16 мача. Така Блекбърн остава единственият клуб, спечелил три поредни години Купата на ФА - преди 130 години, а Арсенал остава с две купи, спечелени в последните две години.

Oще: арсенал  арсен венгер  дани уелбек  купа на фа  уотфорд