Тотнъм спря серията на Челси и запази интригата на върха

Деле Али вкара и двата гола за победата на Тотнъм над Челси

Тотнъм спря победната серия на Челси на 13 и запази интригата в челото на Висшата лига. „Шпорите” победиха тима на Антонио Конте с 2:0 в последния мач от 20-ия кръг, благодарение на два гола на Деле Али.

„Шпорите” бяха по-добрият отбор на терена и заслужено спечелиха трите точки. Маурисио Почетино тотално надигра Конте в тактическата игра и обезвреди напълно тима на Челси.

Двубоят бе изключително физически и красивите ситуации пред двете врати не бяха много. В края на неособено интересното първо полувреме Деле Али даде аванс на „шпорите”, засичайки точно центриране на Ериксен.

Малко след началото на втората част отново комбинацията Ериксен – Али доведе до гол, който бе седми в последните четири мача за 20-годишния англичанин.

До края Конте се опита да направи някои промени в състава си, вкарвайки Вилиан, Фабрегас и Батшуай, но и това не помогна по никакъв начин.

След победата Тотнъм излезе на третата позиция с равни точки с четвъртия Манчестър Сити – по 42 – но с по-добра голова разлика. Челси остава начело с 49, на пет пред втория Ливърпул.