Меси изравни рекорд при победа на Аржентина, Чили заби 7 гола на Мексико

Лионел Меси изравни рекорда на Габриел Батистута, вкарвайки 54-ото си попадение за националния отбор.
Аржентинските фенове мечтаят за трофей от Копа Америка.
Привържениците на Венецуела видяха любимците си да играят добре, но не и да победят, въпреки че имаха своите шансове.
Ламела сложи точка на спора.
Нямаше сила на света, която да може да спре Варгас и компания.
През второто полувреме Чили се развихри.
Разочарованието за мексиканците е голямо. Никой не очакваше подобна загуба.

Аржентина продължава да върви уверено към триумфа на Копа Америка. 23 години откакто отборът стана шампион, мечтата все още е жива.

„Гаучосите“ победиха Венецуела с 4:1, а звездата на тима Лионел Меси изравни рекорда на Габриел Батистута, вкарвайки 54-ото си попадение за националния отбор. Капитанът записа и две асистенции на сметката си, с което направи представянето си в мача още по-значимо.

Шоуто започна в 8 мин. когато Гонсало Игуаин отбеляза от трудна позиция за 1:0. 20 мин. по-късно звездата на Наполи се разписа за втори път, когато Меси направи и второто си голово подаване в мача.

През първата част играчите на Венецуела имаха своите шансове, но не се възползваха. Рондон беше спрян на няколко пъти от вратаря Серхио Ромеро, уцели и греда в края.

Венецуелските футболисти получиха правото и да изпълнят дузпа в последните секунди на първото полувреме, но Сейхас опита несериозно изпълнение, което попадна точно в ръцете на вратаря.

След час игра Меси вкара дежурния си гол, който бе негов четвърти от началото на Копа Америка. Малко по-късно Родон намали на 3:1, но радостта му, а и надеждата за някакъв обрат, бързо бяха попарени от гол на Ламела, който оформи крайното 4:1.

Аржентина ще срещне домакините САЩ в спор за място на финала.

В другия четвъртфинален мач отборът на Чили даде сериозна заявка за триумф в турнира, след като разпиля Мексико със 7:0 на стадиона в Санта Клара, а Едуардо Варгас наниза 4 гола и направи 2 асистенции.

Едсон Пуш откри резултата в 16 мин., а до края на първото полувреме всичко беше спокойно. Чили обаче нанесе втория си удар в самия край, когато в 44 мин. Алексис Санчес подаде на Варгас, който покачи на 2:0.

В началото на второто полувреме головата вихрушка започна. Санчес отбеляза за 3:0, след което Едуардо Варгас вкара отново. До края на мача нападателят на Хофенхейм преодоля вратаря на Очоа още два пъти, а един гол добави Пуш.

Чили ще се изправи срещу Колумбия на полуфинал.