Неймар даде на Барса ценен аванс за Купата

Неймар празнува със съотборниците си единствения гол в срещата Снимка: Getty Images
Неймар празнува със съотборниците си единствения гол в срещата

Барселона победи с 1:0 Реал Сосиедад при гостуването си на „Аноета" в първи четвъртфинал за Купата на Краля.

В мач, в който не липсваше интрига и нервност, каталунците взеха важен аванс преди реванша на „Камп Ноу" следващата седмица и са абсолютен фаворит за класиране на полуфиналите.

Голът в срещата падна от дузпа, свирена в 20-ата минута за нарушение на Елустондо срещу Неймар. Самият бразилец стреля от бялата точка и изпрати точно топката в десния ъгъл - 1:0.

Неймар можеше да вкара още голове, но пропусна през второто полувреме, а след това получи и жълт картон за симулация при искане на нова дузпа за своя тим.

Шанс домакините да изравнят имаше в 37-ата минута, но Ияраменди не успя да уцели вратата на Силесен. През втората част Реал Сосиедад имаше още няколко добри ситуации, но така и не успя да вкара.

Минималната победа на Барселона беше първи техен успех на "Аноета" от 10 години насам.