Челси оцеля в края. Класики за Арсенал и Тотнъм

Силен мач за Мората. Снимка: Getty
Силен мач за Мората.

Челси победи с 2:1 в гостуването си на Лестър, като така момчетата на Антонио Конте влязоха в серия от три поредни победи.

Алваро Мората откри резултата малко преди почивката след удар с глава след центриране на Сезар Аспиликуета. В началото на второто полувреме Канте изненада стража на съперника с шут от далечна дистанция за 2:0.

Шампионите държаха всичко под контрол преди в 61 мин. Джейми Варди да изпревари Тибо Куртоа, който фаулира нападателя в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която англичанинът вкара.

В края на мача „лисиците“ създадоха напрежение пред противниковата врата, но не изравниха.

Същевременно, Арсенал победи с 3:0 Борнемут като домакин, Тотнъм преодоля Евертън с 3:0, а Брайтън се справи с Уест Бромич 3:1