Байерн разкова Хамбургер ШФ с 8:0

Байерн се наложи с 8:0 над Хамбургер ШФ и през февруари 2015-а година

Роберт Левандовски отбеляза хеттрик за победата на Байерн Мюнхен с 8:0 над Хамбургер ШФ в мач номер хиляда за Карло Анчелоти като старши треньор.

С това баварците запазиха аванса си от пет точки на върха в германското първенство по футбол срещу РБ Лайпциг, който се наложи с 3:1 над Кьолн в друг мач от 22-ия кръг.

Артуро Видал откри резултата в 17-та минута, а Левандовски вкара два гола през първото полувреме, един от които от дузпа. Той оформи своя хеттрик в 54-та минута с 19-ия си гол за сезона, а Давид Алаба покачи на 5:0 секунди по-късно. Кингсли Коман се появи от пейката и наниза два гола в 65-та и 69-та минута, а Ариен Робен оформи крайния резултат три преди края на редовното време.

Байерн се наложи с 8:0 над Хамбургер ШФ и през февруари 2015-а година.

Емил Форсберг даде аванс на Лайпциг срещу Кьолн в петата минута, а Доминик Маро си вкара автогол в 34-та. Гостите върнаха едно попадение чрез Юя Осако в 53-та минута, но Тимо Вернер оформи крайния резултат 12 по-късно с третия гол в полза на Лайпциг.

Борусия Дортмунд остана на трето място, след като победи с 3:0 като гост Фрайбург. Пиер-Емерик Обамеянг вкара голове в 55-та и 70-та минута, след като Сократис Папастатопулос откри за "жълто-черните" в 13-та. Те изостават с осем точки от Лайпциг.