Днепър и Севиля на финал

Карлос Бака ликува след като е наказал Фиорентина.

Днепър и Севиля ще спорят на финала на Лига Европа, слезд като отстраниха съответно Наполи и Фиорентина. И двата тима спечелиха реваншите. Украинците надделяха с 1:0 у дома срещу неаполитанците и продължават напред с общ резултат 2:1. Севиля пък отново победи Фиорентина - този път с 2:0 във Флоренция. Общият резултат от двата мача е 5:0.

Днепър за първи път ще играе на финал в евротурнирите. Украинският тим се наложи с 1:0 срещу Наполи. Италианците пропуснаха няколко отлични възможности през първото полувреме. Игуаин, се провали два пъти сам срещу вратаря.

В 58-ата минута Днепър нанесе своя удар. Точен бе Селезньов след като засече топката с глава в мрежата. Днепър е третия украински тим стигнал до финал в евротурнирите след Динамо Киев (1975 и 1986) и Шахтьор Донецк (2009). В предишните три случая украинците спечелиха купата.

Днепър е 102-ия различен клуб, стигнал до финал в Европа.

В другия полуфинал Севиля се разправи с Фиорентина, като спечели с 2:0. Още до почивката всичко беше ясно. С два гола на Карлос Бака и Даниел Карисо в рамките на 5 минути, андалусийците си осигуриха победата. Фиорентина атакуваше много и отправи над 20 удара, но така и не вкара гол. За капак Йосип Иличич пропусна дузпа през второто полувреме.

Фиорентина стана отбора от Италия, който губи с най-голям общ резултат на полуфинал в Европа - 0:5. Севниля пък няма загуба в елиминации в Европа от 2011 г., като това беше десети пореден съперник, който отстранява в 2 мача.

Андалусийците имат 3 финала в Европа до момента и трите спечелени. Те триумфираха в Лига Европа (Купата на УЕФА) през 2006, 2007 и 2014 г. Ако Севиля спечели отличието на финала във Варшава на 27 май, ще е първия тим в историята с 4 купи от надпреварата.