Челси разгроми новак. Азар отново блести

Челси взе лесна победа при гостуването си на "чайките".

Челси разби Брайтън с 4:0 като гост в първи двубой от 24-ия кръг на Премиър лийг. Още в третата минута Еден Азар откри резултата. Вилиан удвои в шестата минута, а Азар покачи в 77-ата. Минута преди края Виктор Моузес оформи крайния резултат.

Двубоят започна по превъзходен начин за гостите, които до шестата минута вече водеха с два гола. Първо Моузес проби по десния фланг, след което подаде остро по земя в наказателното поле, Стивънс не успя да изчисти добре и топката стигна до Азар, който стреля от десетина метра - 0:1.

Три минути след това лондончани организираха страхотна атака. Канте изпрати топката напред, Азар отклони към Батшуай, който пусна технично към Вилиан. Бразилецът нанесе плътен изстрел от 20 метра - 0:2.

Въпреки желанието и многото сили, които Брайтън хвърли през втората част, Челси сложи точка на спора в двубоя между двата тима в 77-та минута. Тогава Еден Азар отново се разписа, след хубава акция в наказателното поле на домакините и премерен удар от точката на дузпата.

Виктор Моузес оформи крайното 4:0. Той се разписа в 89-та минута, с първия си гол за сезона.