Треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне: Хановер е фаворит срещу нас | sportcafe.bg

Диего Симеоне: Хановер е фаворит срещу нас

04.04.2012, 18:54 (обновена 05.04.2012, 12:37)

Дали от куртоазия, дали от реализъм, наставникът на Атлетико (Мадрид) определи Хановер за фаворит в реванша

ЛИГА ЕВРОПА, ЧЕТВЪРТФИНАЛИ-РЕВАНШИ

ЧЕТВЪРТЪК, 22:05 ЧАСА

Хановер - Атлетико Мадрид, по bTV Action (1:2 в първия мач)

Миналата седмица испанският клуб спечели с попадение в 89-ата минута на Едуардо Салвио, но според треньора на Атлетико Диего Симеоне Хановер е фаворит в реванша заради гола си на чужд терен...

"Мисля, че те имат много добри шансове да продължат напред", коментира аржентинецът,

"Вкараха ни гол като гости и сега са фаворити. Ще играят на собствен терен пред своята публика, което ни поставя в неизгодна ситуация. На тяхно място  бих се радвал на такъв резултат от първия мач".

Ако германците успеят да неутрализират аванса на Атлетико и продължат напред, то те могат да достигнат полуфинал още във второто си участие в евротурнирите. Единствената им досега поява в Европа бе за КНК през сезон 1992/93, когато като носител на Купата на Германия по волята на жребия се срещнаха със сънародниците си Вердер, спечелили турнира в предишното му издание, които ги отстраниха.

В досегашните си седем мача у дома в европейските клубни турнири Хановер не е допускал загуба и има само едно равенство.

В титулярния състав на треньора Мирко Сломка се очаква да се появи котдивоарецът Дидие Я Конан, който се разписа при победата с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в събота. Той ще си партнира със сенегалеца Маме Диуф, който също се разписа в този мач, както и в първия двубой с Атлетико.

Атлетик Билбао - Шалке (4:2 в първия мач)

След рецитала на Раул и Фернандо Йоренте, отбелязали по два гола, баският клуб се поздрави с победата след късни попадения на Оскар де Маркос и Икер Муниаин, което остави твърде невзрачни шансове на Шалке за продължаване на полуфинал.

В интерес на истината, последния път, когато германци гостуваха на "Сан Мамес" - Вердер през 2009 г., те постигнаха с класически успех 3:0. Оттогава насам обаче Атлетик няма загуба в седем домакински мача в евротурнирите.

Треньорът на баските Марсело Биелса даде почивка на трима от основните си играчи - Йоренте, Муниаин и Ерера, при гостуването на шампиона Барселона в събота. Така те отново ще са титуляри довечера, докато от състава ще отсъстват наказаните Аморебиета и Итураспе.

За Шалке на вратата ще пази Ларс Унерщтал заради контузиите на Тимо Хилдебранд и Ралф Харман. Здравословни проблеми, които няма да им позволят да вземат участие, имат още Кристоф Метцелдер, Бенедикт Хьоведес и Кристиан Фукс.

До Раул в атаката ще бъде водещият голмайстор на Лига Европа този сезон Клаас-Ян Хунтелаар, който ще се опита поне да увеличи и без това внушителната си сметка от 13 попадения в този може би последен за Шалке мач от турнира.

Валенсия - Алкмаар, по БНТ 1 (1:2 в първия мач)

По типичен за първия четвъртфинален кръг начин холандците се сдобиха с победата след късен гол - в случая дело на белгийския халф Мартен Мартенс.

На "Местая" обаче "прилепите" са абсолютен фаворит и ще направят всичко по силите си да си върнат доверието на своите привърженици, които са силно разочаровани от серията от три мача без победа в Примера дивисион, и скандират за оставка на треньора Унай Емери.

За разлика от тях Алкмаар се представя отлично в Ередивизи и доскоро беше лидер в класирането, а сега отстъпва само на точка на шампиона Аякс.

Френският национал Адил Рами се връща в състава на Валенсия след наказание, а  друг защитник - португалецът Мигел, също е отново в строя след лечение на контузия. Хедвигес Мадуро е под въпрос, а Евер Банега и Серхио Каналес със сигурност пропускат срещата.

Гостите нямат проблеми със състава си, но след мача в четвъртък можем да очакваме от тях да се съсредоточат на домашната сцена.

Металист - Спортинг Лисабон (1:2 в първия мач)

Украинците спечелиха всеобщи симпатии не само с изненадващите си рейдове в турнира напоследък, но и с атрактивния нападателен футбол, изповядван от треньора Мирон Маркевич. Неслучайно Металист е най-резултатният клуб в надпреварата този сезон с цели 26 отбелязани гола!

Дежурното за кръга късно попадение в първия двубой в Лисабон този път по изключение бе за загубилия отбор, като бразилецът Клейтон реализира дузпа в 90-ата минута, давайки надежда за реванша в Харков.

И в случай че отпаднат, "жълтите" вече регистрираха своето най-силно постижение в евротурнирите, достигайки до четвъртфинал.

Срещу себе си те ще имат амбицирания да се докаже поне на международно ниво Спортинг, който и тази година е в сянката на Порто и Бенфика в Примейра лига.

Победителят от двойката ще се срещне с Атлетик (Билбао) или Шалке, докато другите два мача ще определят втория полуфинал.

Oще: алкмаар  атлетик (билбао)  атлетико (мадрид)  валенсия  джонатан кристалдо  джоузи алтидор  дидие я конан  диего симеоне  клаас-ян хунтелаар  лига европа  маме диуф  маркел сусаета  металист  радамел фалкао  раул  роберто солдадо  руи патрисио  спортинг (лисабон)  фернандо йоренте  хановер  шалке