Арсенал се измъкна в късна драма срещу Бърнли

Това е дузпата, от която Санчес вкара за победното 2:1 за Арсенал. Той отбеляза с копване на топката в стил "Паненка" Снимка: Getty Images

След страхотна драма в края и победен гол в 98-ата минута Арсенал надви Бърнли с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Висшата лига.

С победата "артилеристите" излязоха на второ място в класирането с 47 т., една пред третия Тотнъм и две пред четвъртия Ливърпул - като така се възползваха от грешните стъпки на конкурентите си в топ 6.

Лидерът Челси е на пет точки пред Арсенал преди да е изиграл своя мач от кръга срещу Хъл Сити.

В днешния ден "топчиите" срещнаха големи проблеми с Бърнли. Те натискаха през първото полувреме, но им липсваше точност при завършващия удар и се оттеглиха при нулево равенство на почивката. Второто полувреме започна добре за тях и в 59-ата минута Шкодран Мустафи скочи най-високо при корнер и с глава откри резултата - 1:0 за Арсенал.

Само шест минути след това обаче Гранит Джака направи ненужно грубо нарушение в центъра и беше изгонен с директен червен картон, а домакините трябваше да доиграват срещата с човек по-малко.

Бърнли опита да се възползва от ситуацията и на няколко пъти създаде напрежение прет Петър Чех, но и Арсенал имаше своите шансове да реши мача.

В 92-ата минута Коклен направи излишно нарушение срещу Ашли Барнс в наказателното поле и Бърнли получи дузпа въпреки протестите на Арсен Венгер, който беше изгонен заради тях.

Андре Грей шутира в центъра от бялата точка и направи 1:1.

Развръзката обаче все още предстоеше. В последната секунда от седемте минути продължение Санчес центрира към Косчелни в наказателното, а бранителят беше в засада, която остана немаркирана. В опита си да изчисти топката Бен Мий ритна Косчелни в главата и Джонатан Мос отсъди дузпа за Арсенал.

Алексис Санчес копна над вратаря от 11-те метра и донесе драматичната победа за домакините.