Погба поведе Юнайтед към разгрома

Звездата на „червените дяволи“ Пол Погба се отчете с две попадения. Снимка: getty
Звездата на „червените дяволи“ Пол Погба се отчете с две попадения.

Манчестър Юнайтед разгроми Фенербахче с 4:1 в мач от третия кръг на група А в Лига Европа. Звездата на „червените дяволи“ Пол Погба се отчете с две попадения и отлично представяне през целия двубой.

Сред голмайсторите за победителите имената си записаха Антони Марсиал и Джеси Лингард.

Тимът на Жозе Моуриньо дръпна експресно с 2:0 след две дузпи в рамките на 3 минути. В 31-ата зад бялата точка застана Пол Погба, а в 34-ата с отговорността се нае Антони Марсиал, като и двамата се справиха безапелационно.

В последните секунди на първата част Лингард получи топката в наказателното поле на противника, подаде я назад към Погба, а френският национал разстреля противниковия вратар с топовен шут от средна дистанция.

След почивката Лингард уби интригата тотално с първото си попадение за сезона.

Робин ван Перси пропусна добри възможности на няколко пъти, но в 83-ата минута бе безгрешен и наказа бившия си отбор.

Манчестър Юнайтед е първи в групата си, Втори е Фейенорд, който победи Заря Луганск с 1:0 и също има 6 точки. Фенербахче е трети с 4 точки, а Заря е на последното четвърто място само с 1 точка в актива си.