Издънка за Сити, Челси се откъсна на 7 т.

Джеймс Милнър спаси Сити от загуба, но титлата изглежда далеч за играчите на Мануел Пелегрини

Вторият във Висшата лига Манчестър Сити направи малко очаквана издънка при домакинството си на Хъл Сити и след разочароващо равенство 1:1 изостана на 7 т. от лидера Челси.

Всъщност „гражданите" едвам се спасиха от загуба и успяха да изравнят резултата в 92-ата минута с гол на Джеймс Милнър от фаул. Преди това Дейвид Мейлър беше открил за Хъл в 35-ата минута, а гостите цяло първо полувреме изглеждаха по-опасния отбор на терена.

Сити създаде твърде малко положения в мача, като най-доброто от тях беше пропуснато от Един Джеко в 54-ата минута. Той получи в наказателното поле и шутира ниско към десния ъгъл, но Макрегър спаси.

В 89-ата минута Серхио Агуеро от десетина метра стреля в гредата и загубата изглеждаше неизбежна, но в самия край Джеймс Милнър се зае да изпълни пряк свободен удар и стреля неспасяемо над стената.

Въпреки това обаче шампионите записаха четвърти пореден мач без успех в първенството. По същото време Челси увеличи преднината си на върха при една от редките си победи като гост на Астън Вила.

Еден Азар и Бранислав Иванович донесоха успеха на гостите с 2:1, а въпреки че Вила сложи край на головата си суша, която трая точно 11 часа, тяхното попадение стигна само за почетна загуба.

„Сините" откриха при първата си по-сериозна опасност пред вратата на съперника, след като в 8-та минута Вилиан намери Еден Азар в наказателното поле и белгиецът стреля точно в далечния ъгъл на вратаря Брад Гузан.

В средата на първата част всичко можеше да бъде решено, но страхотен удар на Оскар от воле беше отразен от Брад Гузан. След това Астън Вила пое инициативата и успя да изравни в 48-ата минута с гол на Жорес Окоре с глава.

Мача за Челси реши защитникът Бранислав Иванович с пореден решаващ свой гол. В 66-ата минута Сесар Аспиликуета проби по фланга и нахлу в наказателното поле. Опитите му за пас два пъти бяха отразявани от играч на Вила, но в крайна сметка той прати топката към Иванович, който от воле не остави никакви шансове на Гузан за 2:1.

В останалите мачове от кръга Суонзи и Съндърланд завършиха 1:1, а Кристъл Палас и Саутхемптън надделяха с по 1:0 като гости съответно на Лестър и Куинс Парк Рейнджърс. По-рано днес Тотнъм обърна Арсенал в дербито на Северен Лондон.

Така в класирането Челси води с 56 т. пред Манчестър Сити с 49. От трето до шесто място битката е жестока, като в момента най-горе е изненадата Саутхемптън с 45 т. Манчестър Юнайтед и Тотнъм имат по 43, а Арсенал е с 42. Ливърпул е 7-и с 38 т. преди днешното градско дерби с Евертън.