Домакинът Чили е на финал

Домакините чакат победителя от Аржентина - Парагвай на финала

Домакинът Чили достигна до финала на Копа Америка, след като победи Перу с 2:1 в първия полуфинал на турнира.

Едуардо Варгас отбеляза и двата гола за чилийците, като вторият бе истински шедьовър. Гари Медел пък си отбеляза автогол.

Перу остана с човек по-малко още в 20-ата минута, след като Карлос Забрано получи директен червен картон. Наказанието бе изключително пресилено.

Бранителят изчисти една топка пред наказателното си поле, след което при свалянето на крака си закачи Арангис за гърба. Чилиецът веднага се просна на тревата и започна да се превива, а съдията вдигна директен червен картон на Забрано.

Минути по-рано Артуро Видал можеше да види червения цвят на картона, след като халфът на Юве бутна с ръка в лицето точно Замбрано, но венецуелският рефер Хосе Арготе се смили над представителя на домакините и Видал се отърва само с устно предупреждение.

Останали с човек повече на терена, чилийците поведоха с гол на Варгас малко преди почивката.

15 минути след началото на втората част Гари Медел си отбеляза нелеп автогол, но отново Варгас в 64-тата минута с изключителен изстрел от над 20 метра донесе победата за Чили и класира домакините на финала.

Вторият полуфинал е тази нощ от 02:30 часа, а за място на финала ще спорят Аржентина и Парагвай.