Чака ни потенциален полуфинал Бразилия - Аржентина

Роберто Фирмино вкарва втория гол за Бразилия срещу Венецуела.

Бразилия изправи глава след удара с наказанието на Неймар до края на Копа Америка и спечели с 2:1 срещу Венецуела.

Без лидера си, селесао имаше нужда от реми, за да се класира за четвъртфиналите, но поведе с 2:0 с голове на Тиаго Силва и Роберто Фирмино. Бранителят заби зрелищно воле под гредата още в 9-ата минута, а нападателят на Хофенхайм удвои в 59-ата след подаване на Вилиан с удар от близо.

Мику намали 5 минути преди края, а в добавеното време изпусна златна възможност да изравни. Евентуално 2:2 пращаше Венецуела също на четвъртфинал и изхвърляше колумбийците, стигнали само до 0:0 в ранния мач срещу Перу.

Четвъртфиналите на Копа Америка са в следния вид:

Чили - Уругвай (сряда срещу четвъртък българско време)

Боливия - Перу (след полунощ в четвъртък)

Аржентина - Колумбия (нощта на петък срещу събота)

Бразилия - Парагвай (около полунощ на събота)

Полуфиналите ще противопоставят победителите от първите два и вторите дуели. Чили или Уругвай има наглед лесната задача да стигне финал срещу спечелилия Боливия - Перу.

Другата двойка може да е Бразилия - Аржентина, ако двата фаворита спечелят четвъртфиналите си. Те няма да са никак лесни, като Аржентина не успя да бие Парагвай в групата си, а Бразилия загуби от Колумбия. И двата тима не са за подценяване.