Дъжд от голове в Бундеслигата

Кайзерслаутерн сътвори една от сензациите в много резултатния кръг в Бундеслигата Снимка: BGNES

Истинско голово щоу предложиха и във втория кръг отборите от немската Бундеслига. В деветте мача от програмата паднаха общо 39 гола, което прави средно по 4,3 попадения в двубой. Преди седмица в първия кръг в Германия паднаха 25 гола. Постижението от тази седмица обаче е далеч от рекорда на първенството. През сезон 1983/84 в 32-ия кръг са отбелязани общо 53 попадения.

Най-резултатната среща в Германия бе между Байер (Леверкузен) и Борусия (Мьонхенгладбах). Двата тима завършиха мача при главозамайващото 6:3 в полза на гостите от Мьонхенгладбах, което означава средно по един гол на всеки десет минути. Двата отбора предложиха на препълнения "БайАрена" изключително интересен мач, в който зрителите видяха доста положения и не по-малко голове. С успеха гостите излязоха шести, а Байер е на осмо място.

Втори по резултатност стана мачът между Волфсбург и Майнц 05. Двубоят приключи с успех на гостите с 3:4 след като Волфсбург бе повел с 3:0, при това до 39-та минута.

„Това, което се случи е много трудно обяснимо. Такова нещо не съм виждал нито като играч, нито като треньор. Когато един отбор загуби, след като води с 3:0, явно футболистите имат много сериозни проблеми с манталитета и характера. Никога досега не съм виждал толкова драматично спадане на качеството на играта. Моят отбор показа две лица", шокирано заяви наставникът на Волфсбург Стив Макларън.

За англичанина, който бе назначен на поста през лятото това е второ поражение в първенството на Германия. Преди седмица тимът му падна и от шампиона Байерн (Мюнхен).

На „вълците" не помогна и завърналият се в Бундеслигата Диего. Трансферът му от Ювентус бе финализиран в петък, а 24 часа след това футболистът отбеляза и гол, който се оказа недостатъчен.

„Този отбор има невероятен дух, какъвто всеки треньор може само да си пожелае. На почивката казах на момчетата, че им вярвам и им показах, че съм спокоен. Усетих, че във Волфсбург се чувстват като сигурен победител и знаех, че можем да обърнем мача", коментира наставникът на победителите Томас Тухел.

Второ поредно поражение претърпя и миналогодишният вицешампион Шалке 04. Въпреки привличането на испанската суперзвезда Раул тимът има отбелязани едва две попадения от старта на шампионата.

Този път Шалке 04 падна като домакин - с 1:2 от Хановер. Поражението обтегна още повече отношенията между привържениците и треньора на тима Феликс Макгат.

Наставникът обвини за поражението двама от своите - Джеферсон Фарфан и Кристоф Метцелдер. „Напълно разбирам феновете, които недоволстват от изявите на Метцелдер. Той ни е нужен, но само когато е много уверен в себе си. А Фарфан, който е толкова важен за нас играч сякаш вече мислеше за националния отбор. Тялом присъстваше на мача с Хановер, но духом го нямаше никакъв. Убеден съм обаче че ще решим проблемите си", оптимистично заяви Макгат.

Третата сензация в кръга дойде още в петък. На собствения си стадион новакът Кайзерслаутерн би с 2:0 шампиона Байерн (Мюнхен).

Попаденията паднаха след фрапантен пропуск на звездата на тима Томас Мюлер в 24-та минута. Заради него германският национал отнесе куп критики от наставника си Луис ван Гаал. В тази атака бяхме трима на един. Това трябва да е гол. В тази ситуация не можеш просто да кажеш, че си изпуснал положение. Това трябва да е гол. До Томас имаше двама негови съотборници. Трябва да ги види. Тук сме в Байерн, тук трябва да имаш координация", отсече холандецът.

Третият по резултатност мач след този между Волфсбург и Майнц 05 се игра в Бремен. Вдъхновен от класирането си в Шампионската лига местният Вердер вкара четири гола на Кьолн. На два пъти се разписа новото попълнение Марко Арнаутович.

Най-малко голове пък паднаха на срещата между Санкт Паули и Хофенхайм в Хамбург. Гостите от Хофенхайм спечелиха със скромното 1:0, а попадението падна едва три минути преди края.