Челси се разправи с шампиона и продължи с победите

Алонсо ликува заедно с Виктор Моузес и Гари Кейхил Снимка: Getty Images
Алонсо ликува заедно с Виктор Моузес и Гари Кейхил

Водачът в класирането на Висшата лига Челси продължава с победите и се наложи с 3:0 като гост на шампиона Лестър.

След загубата с 0:2 от Тотнъм миналия кръг, прекратила победната серия на тима на Антонио Конте, сега "сините" бяха безапелационни и преди утрешното дерби Ман Юнайтед-Ливърпул имат 7 точки преднина на върха.

В отсъствието на Диего Коща заради скандала му с Конте, в предни позиции за Челси започнаха Еден Азар, Уилиан и Педро.

Още в първата минута Тибо Куртоа трябваше да прави спасяване при удар на Муса, но след това мачът тръгна по вкуса на Челси. В 6-ата минута Азар намери Маркос Алонсо и испанецът откри резултата. Вторият гол отново беше дело на Алонсо и падна в 51-ата минута. При центриране на Уилиан от пряк свободен удар Алонсо стреля извън наказателното поле, топката се отклони в Уес Морган и излъга Шмайхел за 2:0.

В 64-ата минута героят на мача Алонсо беше на сантиметри от своя хеттрик при диагонален удар, който обаче мина встрани от вратата. Челси все пак вкара трети гол и негов автор беше Педро. Той изведе Уилиан в чиста позиция, Шмайхел обаче спаси удара на бразилеца и Педро добави точно с глава - 3:0.

Така Челси събра 52 точки от 21 кръга във Висшата лига. Лестър остава на 15-о място с 21 т. и е на 5 от зоната на изпадащите.