Спарта унищожи Рим, Билбао се промъкна срещу Валенсия

Феновете на "Олимпико" видяха как Спарта унижава любимия им Лацио.

Спарта Прага бе абсолютен аутсайдер преди гостуването си на "Олимпико" в реванша срещу Лацио от осминафиналите на Лига Европа, но чешкият гранд помете домакините на чужд терен.

Първият двубой в Прага завърши без победител - 1:1, а във Вечния град Спарта взе аванс от три чисти гола още преди почивката. През второто полувреме нов гол не падна и с общ резултат 4:1 чехите очакват жребия в петък.

Атлетик Билбао се промъкна срещу Валенсия благодарение на гол на чужд терен. Баските спечелиха с 1:0 у дома миналата седмица, но се виждаха аут от турнира до четвърт час преди края на редовното време на "Местая", когато "прилепите" обърнаха нещата в своя полза след попадения на Санти Мина и Сантос.

Кой друг, ако не Аритц Адурис да спаси Билбао? Голмайсторът се разписа в 76-та минута и Атлетик продължава напред.

Виляреал съхрани умело аванса си от 2:0 на "Ел Мадригал" срещу Леверкузен, който не успя да намери пробойна в "жълтата подводница" пред своя публика и след 0:0 испанците са четвъртфиналисти.