Без план "Б" празниците няма да са весели: 5 извода след Сити - Арсенал | sportcafe.bg

Без план "Б" празниците няма да са весели: 5 извода след Сити - Арсенал

18.12.2016, 20:44 (обновена 20.12.2016, 19:44)

1 от 6 снимки Назад Напред

346346

Снимка: © getty

Време е за равносметки.

Манчестър Сити победи Арсенал с 2:1 на „Етихад и направи крачка напред към догонването на лидера Челси, изпреварвайки по пътя си „артилеристите“.

С успеха си „гражданите“ влизат оптимистично настроени и с високо вдигнати глави в предстоящия футболен маратон на Висшата лига по Коледа, когато много съдби се решават.

На другия полюс е Арсенал, който допусна второ поредно поражение в първенството, а стражът Петър Чех за първи път в кариерата си регистрира 8 поредни двубоя, в които допуска гол във вратата си.

„Топчиите“ влязоха в мача прекрасно, след като още в 5-ата минута Тио Уолкът материализира ювелирен пас на Алексис Санчес и преодоля Клаудио Браво, за да шокира домакините. 1:0 в полза на Арсенал завърши и първата част.

Повратният момент в сблъсъка дойде 2 минути след началото на второто полувреме, когато Лирой Сане изравни, оставяйки обаче съмнения, че е бил в положение на засада.

Нататък мачът се превърна в монолог на Манчестър Сити.

Момчетата на Пеп Гуардиола изцяло поеха инициативата и логично стигнаха до пълния обрат в 71-ата минута чрез Рахийм Стърлинг, можейки даже да спечелят 3-те точки още по изразително.

В галерията може да видите изводите, които си направихме след дербито на 17-ия кръг във Висшата лига.

Oще: алексис санчес  английска висша лига  арсенал  арсен венгер  артилеристите  висша лига  голове  етихад  изводи  коледа  лирой сане  манчестър сити  месут йозил  пеп гуардиола  петър чех  празници  рахийм стърлинг  тио уолкът  топчиите  футбол