14.01.2016, 00:13 (обновена 14.01.2016, 00:39)

1 от 6 снимки Назад Напред

Ливърпул - Арсенал 3:3

Ливърпул и Арсенал направиха още един мач за историята

След страхотното 3:3 между Нюкасъл и Манчестър Юнайтедвъв вторник, станахме свидетели и на нова анфийлдска класика. При обилен валеж в добавеното време Ливърпул измъкна точка при домакинството си на Арсенал, благодарение на гол на Джо Алън в последните секунди за 3:3.

Роберто Фирмино откри резултата за домакините още в 10-ата минута, но четири по-късно Рамзи изравни. Отново Фирмино в 19-ата даде аванс на мърсисайдци, но Арсенал отново се върна, благодарение на Оливие Жиру шест по-късно.

10 минути след началото на втората част, Жиру даде аванс на „артилеристите” за първи път през вечерта с втория си гол в срещата.

В края на двубоя Ливърпул натисна. Юрген Клоп дори пусна новото попълнение Стивн Колкър като нападател, а Венгер реши да се брани и извади Йозил, пускайки Артета.

В последните секунди на редовното, Джо Алън, който също се появи от скамейката, реализира за крайното 3:3, разписвайки се след пас на третата смяна Кристиан Бентеке.

Въпреки равенството, Арсенал остава начело с 43 точки, но е пред Лестър само благодарение на по-добрата си голова разлика. „Лисиците” стигнаха до ценен успех на „Уайт Харт Лейн” с 1:0 след гол на Роберт Хут, който засече с глава центриране от корнер на Фукс.

Манчестър Сити направи нова грешна стъпка, завършвайки 0:0 срещу Евертън, а Челси на два пъти допусна изравняване у дома срещу Уест Бромич Албиън и взе само точка след 2:2.

„Гражданите” остават на третата позиция, на три точки от двата лидера. Тотнъм е четвърти с 36. Челси все още не може да направи желания скок към топ 4 и остава 14-и с 24.

Съндърланд победи Суонси като гост с 4:2, Стоук срази Норич у дома с 3:1, а Саутхемптън взе чист успех с 2:0 над Уотфорд у дома.

Победата доближи „черните котки” на точка от Суонси, но Съндърланд все още е в опасната зона. Стоук вече е седми с 32, на четири от топ 4.

Oще: арсенал  арсен венгер  висша лига  висша лига 21  джо алън  евертън  кристиан бентеке  ливърпул  манчестър сити  манчестър юнайтед  месут йозил  микел артета  норич  нюкасъл  оливие жиру  роберто фирмино  робърт хут  саутхемптън  стивн колкър  стоук сити  суонси  уба  уест бромич албиън  уотфорд  челси  юрген клоп