Ливърпул победи Палас с дузпа в 96-та

Бентеке влезе като резерва и отбеляза победно.

Ливърпул игра повече от половин час с човек по-малко, но въпреки това успя да осъществи пълен обрат и да си тръгне с победа с 2:1 от гостуването си на Кристъл Палас.

Възпитаниците на Юрген Клоп грабнаха трите точки след точно изпълнение на дузпа от страна на Кристиан Бентеке в 96-ата минута. Самият белгийски таран бе съборен от Джо Ледли в след това застана зад топката и реализира.

Преди това Ледли бе дал аванс на "орлите" в 48-ата минута с удар от границата на наказателното поле след продължително разбъркване пред вратата на Симон Миньоле. След малко повече от час игра Джеймс Милнър остави гостите с човек по-малко на терена, изкарвайки си червен картон след два жълти.

Вратарят Алекс МакКарти подари гол на Ливърпул, подхлъзвайки се при опит да изрита върната към него топка, което позволи на Роберто Фирмино да се озове сам срещу него и да прати топката в мрежата. А в самия край Бентеке реализира дузпата за победата на мърсисайдци.